Sypialnia, łazienka i garderoba stworzona z jednej ściany, a na dodatek wydrukowanej? To możliwe, projektant François Brument wpadł na taki pomysł, a efekty można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Tradycyjna architektura, gdzie projektuje się niezależne pomieszczenia wykonane w innych aranżacjach powoli odchodzą do przeszłości. Na dodatek druk 3D namiętnie i niepostrzeżenie coraz częściej wkrada się do naszego codziennego życia – Brument wykorzystał tę informacje i stworzył coś co jest odpowiedzią na nadchodzące trendy w architekturze. Projektant przyjrzał się bliżej tej technologii i stwierdził, że to idealny sposób na kreowanie przestrzeni życiowych.
Pokoje, ściany, elementy mebli stały się jednością i mogą być przekształcane bez ograniczeń. To rewolucyjne podejście może być pionierskie w projektowaniu pomieszczeń mieszkalnych.
We współpracy z Sonią Laugier, Brument stworzył projekt „Habitat Imprime”. Eksponat na wystawie to prawdziwy model sypialni z wbudowanym prysznicem i garderobą, który obrazuje możliwości zintegrowanej produkcji mieszkalnej. Pokój może być podzielony zgodnie z wymaganiami klientów, półki mogą być częścią ściany, a powierzchnie skonstruowane w dowolny sposób. Technologia ta pozwala uwolnić się od ograniczeń, liczy się przede wszystkich kreatywność konstruktorów, architektów i zleceniodawców.
Brument był szczerze zaskoczony możliwościami wielkoformatowej drukarki VX4000 w centrum obsługi Voxeljet, która może drukować bardzo duże formy o objętości nawet ośmiu metrów sześciennych. Systemy te są przeznaczone do budowy kompletnych pomieszczeń mieszkalnych.
Dr Ingo Ederer (CEO Voxeljet) jest pod wielkim wrażeniem kreatywności projektanta i jak sam mówi jest to milowy krok w technologii drukowania 3D z użyciem betonu.
Projekt można było oglądać w prestiżowych galeriach w Paryżu i Mediolanie.
Artykuł znaleziony na – www.3ders.org