Jakiś czas temu pisaliśmy o wydrukowanym robocie InMoov, który tym razem zabierze dzieci na wirtualną wycieczkę po ZOO.
Twórca pomysłu – zespół Wevolver to obiecujący holendersko brytyjski start-up, specjalizujący się w tworzeniu ciekawych i usprawniających życie aplikacji dla coraz większej liczby urządzeń i oprogramowania open-source.
Robot InMoov zyskał ogromną popularność, świetny projekt zapoczątkował Gael Langevin. Cały projekt jest Open-Source, a twórca daje dostęp do wszystkich plików do druku (do wydrukowania na domowej drukarce 3D), a także schematów i podłączeń elektroniki. Więcej o robocie można przeczytać w tym artykule.
Wykorzystując urządzenie do wirtualnej rzeczywistości Occulus Rift i drukowanego robota, który porusza się po londyńskim ZOO na przypominającej Segwaya platformie, dzieci mogą wirtualnie przemieszczać się wśród zwierząt kontrolując ruchy robota.
Ten projekt jest już bliski etapu testowania, a realizowany jest we współpracy z GOSH – największym szpitalem dziecięcym w Wielkiej Brytanii i londyńskim Zoo.
„Zaczynamy na początku wprowadzać projekt w Londynie, gdzie jesteśmy obecnie na coraz to bardziej zaawansowanym etapie. Mamy również rozmowy z innymi szpitalami w tej sprawie. Jest to świetny sposób, aby pokazać całemu światu, co się dzieje, gdy ludzie nie są związani patentami i współpracują ze sobą, osiągając coś pięknego. Od chwili, kiedy pierwszy raz ujawniliśmy plany projektu, w ekspresowym czasie różne organizacje już stały w kolejce do współpracy. Dzięki temu robotowi chore dziecko w Londynie będzie mogło odwiedzić zoo np. w Nowym Jorku” mówi Richar Huslkes, współzałożyciel Wevolver.
Prace nad projektem idą pełną parą. Łączy on w sobie dwa projekty open-source: Inmoov autorstwa Geala Langevin i projekt Open Wheels stworzony przez Borisa Landoni.
Cały projekt może się wydawać bardzo ambitny, ale twórca robota Geal Langevin twierdzi, że technologia już pozwala na takie przedsięwzięcia i trzeba ją teraz tylko wprowadzić do szkół na całym świecie.
Jeśli jesteście zainteresowani projektem robota, wystarczy wejść na tą stronę i znaleźć wszystkie niezbędne pliki do rozpoczęcia budowy. Większość ludzi zaczyna druk robota od wydruku ruchomej ręki.
Projekty open source są niezwykle użyteczne, tutaj znajdziecie sporo ciekawych rozwiązań, które dzięki open source powstały lub są w trakcie powstawania. Tutaj natomiast znajdziecie informację jaką rolę open source odegrał podczas rozwoju druku 3D na domowych drukarkach 3D.
Źródło: www.robotsforgood.com