Zespół Stacker 3D i producent filamentu ColorFabb pracują nad czterogłowicową drukarką 3D działającej w technologii FFF o nazwie Stacker.
Urządzenie w ciągu kilku dni ma pojawić się w kampanii na Kickstarterze. Drukarka została zaprojektowana dla biur, szkół oraz małych lub średnich firm.
Druk do 4x szybciej dla wielu obiektów:
Technologia multi druku pozwala na drukowanie do 4 obiektów jednocześnie w tym samym czasie, w różnych kolorach i różnych typach materiału. To wszystko możliwe jest dzięki 4 głowicom.
Konstrukcja modułowa:
Drukarka Stacker dostępna jest w dwóch wersjach – domowej i mobilnej. Rozszerzalna oś Z pozwala na zmianę wysokości drukowanych przedmiotów od 220 mm do ponad 600 mm
Duże pole robocze
Wersja domowa urządzenia posiada pole robocze o wielkości 250 x 450 x 220 mm, pełna wysokość mobilnej wersji to aż 250 x 450 x 600 mm.
Hybrydowy Hot-End
Drukarka Stacker posiada dysze dwóch typów, jeden do względnie niskotemperaturowych materiałów jak PLA i ABS, drugi typ natomiast do materiałów o wysokiej temperaturze topnienia, takich jak Nylon i kopoliestry. „Przez zastosowanie dwóch różnych dysz, chcemy wyeliminować typowe dla hot-endów awarie. System szybkiej wymiany dysz ułatwiają też zmianę ich wielkości” mówi firma Stacker 3D.
Kompatybilność z większością filamentów
Urządzenie zostało przede wszystkim zaprojektowane do pracy z włóknami kompozytowymi od colorFabb, ale jak podają producenci można nim drukować z dowolnie wybranego filamentu.
Polimerowe łożyska
Stacker używa łożysk polimerowych, których nie trzeba smarować i robić żadnych konserwacji. Łożyska mogą być stosowane w ciężkich warunkach wypełnionych zanieczyszczeniami i wilgocią, skutecznie też pochłaniają wibracje.
Stacker będzie w sprzedaży detalicznej za 5995 dolarów. Do każdej drukarki dołączona będzie szpula filamentu XT-CF20 z włóknem węglowym.
źródło: www.3ders.org