Hush jest to zestaw bezprzewodowych zatyczek do uszu podłączonych do smartfona

Bezprzewodowe zatyczki do uszu z redukcją szumów2

Łączą one w sobie zatyczki do uszu z redukcją szumów i aplikację, która pozwala wyselekcjonować powiadomienia ze smartfonów, aby obudzić użytkownika takiego zestawu na czas. Inżynierowie podczas projektowania zatyczek wiedzieli, że komfort jest kluczem, dlatego metodą prób i błędów stworzyli ich zdaniem idealny kształt dopasowany do kształtu ucha.

Bezprzewodowe zatyczki do uszu z redukcją szumów1

Ostateczny projekt składa się z czterech podstawowych elementów:

- Konstrukcja kątowa, która jest odpowiednio dopasowana do naturalnej krzywizny kanału słuchowego
- Pianka wrażliwa na temperaturę, która dopasowuje się do uszu
- Silikonowe wypełnienie, zapewnia wygodę noszenia zestawu słuchawkowego
- Zewnętrzne zakrzywienie, które pozwala na swobodny sen, aby zestaw nie wypadł podczas snu

Bezprzewodowe zatyczki do uszu z redukcją szumów3

 

Aplikacja zainstalowana w zestawie słuchawkowym umożliwia słuchanie różnych dźwięków. Od kojąco-relaksacyjnych np. szum morza, kapiący deszcz itp. po mocne dudnienie, aby zapewnić skuteczną pobudkę.

Zestaw Hush jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że pozwala użytkownikom wyciszać otaczające wokół dźwięki, a dopuszcza jedynie sygnały budzików oraz telefonów na które aktualnie oczekujemy.

Bezprzewodowe zatyczki do uszu z redukcją szumów

Urządzenie może pracować do 10 godzin w jednym cyklu baterii, ponieważ działa na nowym Bluetooth o niskim poziomie zużycia energii do wykonywania swoich funkcji. Zestaw jest również wyposażony w port USB, dzięki czemu można naładować telefon i Hush w tym samym czasie.

Projekt można znaleźć na popularnej stronie Kickstarter, przeznaczonej do pomocy w finansowaniu nowych, ciekawych projektów. Zestaw Hush spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że całkowicie przerosło oczekiwania młodych konstruktorów.

Kampania została stworzona w celu finansowania początkowej sumy 100.000 dolarów, jednak cel został osiągnięty ponad pięciokrotnie!!

A oto pomysłodawcy projektu Hush:

Bezprzewodowe zatyczki do uszu z redukcją szumów4
Inżynierowie Daniel „Ewok” Lee, Daniel Synn i Daniel „Chesong” Lee.

 

Źródło: Kickstarter